انتخاب زبان :  

 

تاریخچه:

 

شرکت فرآورده‌هاي فولادي با هدف توليد مواد ساينده صنعتي فعاليت خويش را از سال 1375 آغاز نمود. از همان ابتدای امر دستيابي به بازارهاي وسيعتر و تبديل نمودن شرکت به تأمین کننده عمده و اصلی انواع محصولات مورد نياز صنعت شات بلاست سرلوحه فعاليتهاي اين شرکت محسوب مي گشت.

 لذا اگرچه محصولات اين شرکت در ابتدای تاسیس تنهاشامل انواع ساچمه هاي فولادي بود. اما با گسترش صنعت کشور و نیاز وسیع صنعت به محصولات مختلف مصرفی در صنعت شات بلاست، تحقيق و فعاليت در خصوص تولید انواع محصولات ساینده و نیز قطعات یدکی انواع دستگاه های  شات بلاست در این شرکت آغاز گشت و پس از مدت کوتاهی، با تلاش مديريت و کارشناسان، اين شرکت موفق گرديد تا توليد انواع گریت فولادی ،محصولات کات وایر ، توربین و قطعات ضد سايش مصرفي در دستگاه شات بلاست را نيز جزو محصولات توليدي خود قرار دهد.

کسب استاندارد ISO 9001 در سال 1389 ، صادرات محصولات ساچمه،گريت و قطعات ضد سایش به شرکتهاي معتبر اروپايي و آسیایی و نیز چاپ و انتشار کتاب  " مقدمه ای بر شات بلاست و شات پينينگ" با همکاري انجمن صنفي کارخانجات صنعت ريخته گری ایران از افتخارات دیگر اين شرکت در عرصه علمی و عملی محسوب مي گردد.

 

محصولات:

هم اکنون این شرکت به عنوان بزرگترین و مهمترین تولید کننده مواد ساینده در کشور محسوب شده و در زمينه های زیر مشغول به فعالیت می باشد:

 

1- تولید انواع ساچمه هاي فولادي پرکربن (مارتنزیتی)در اندازه و سختي هاي متفاوت مطابق با استاندارهای بین المللی

 

2- تولید انواع گريت فولادي در اندازه و سختي هاي متفاوت مطابق با استاندارهای بین المللی

 

3- تولید کات وایر مطابق با استاندارهای بین المللی

 

4- تولید انواع قطعات یدکی ضد سایش توربینهای متداول و نام آشنای صنعت همچون wheelabrator ،George Fisher،  Bmd، Disa ،  Pangborn،   Gietart، OMSG  و....

 

5-  تولید انواع قطعات یدکی، صفحات محافظ و قطعات ضد سایش کابین دستگاه های شات بلاست  مطابق با استانداردهای بین المللی و از جنس  چدن ضد سایش آلیاژی (مطابق با استاندارد ASTM  A532)

 

6-  تولید انواع توربین های دستگاه شات بلاست

 

واحدهای تولیدی و تجهیزات:

 

1-   ریخته گری:

واحد ریخته گری این شرکت با بهره گیری ازکوره های القایی ذوب و روش ریخته گری با ماسه (روش CO2) ، تولید کننده انواع ساچمه و قطعات مختلف دستگاه های شات بلاست می باشد. آنالیز مذاب مطابق با استانداردهای بین الملی بوده و با استفاده از دستگاه اسپکترومتر بصورت دقیق   کنترل می گردد. 

 

2-   تمام کاری، عملیات حرارتی و ماشینکاری :

پس از ریخته گری، انواع قطعات جهت تمامکاری تحت عملیات شات بلاست و ماشینکاری  قرار گرفته و در نهایت انواع ساچمه، گریت و قطعات ضد سایش با استفاده از انواع کوره های عملیات حرارتی تونلی، دوار، اتاقکی و حمام نمک مطابق با استانداردهای تعریف شده مشتری وبا سختی مناسب تولید می گردند.

 

3-   آزمایشگاه وکنترل کیفیت:

واحد کنترل کیفیت شرکت فرآورده‌هاي فولادي با بهره گیری از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی همچون(کوانتومتر، میکروسختی سنج، تجهیزات متالوگرافی و... ) ناظر بر کلیه مراحل تولید بوده و تضمین کننده کیفیت مطلوب محصولات شرکت می باشد.

 

4-   آموزش و مشاوره فنی:

با توجه به اهمیت آموزشهای علمي - کاربردي و نقش آن در کاهش هزينه ها و افزايش بهره وري سيستم ها و پس ازکسب چندين سال تجربه و و بررسي مشکلات مشتریان، هم اکنون واحد آموزش و مشاوره فني شركت فرآورده هاي فولادي  به عنوان زیر مجموعه ای از واحد فروش این شرکت مشغول به فعالیت و پاسخگویی به مشتریان محترم خود می باشد. ليست برخي از فعالیتهای این واحد به شرح زیر می باشد:

 

1 - چاپ و انتشار کتاب" مقدمه اي بر شات بلاست و شات پينينگ " با همکاري انجمن صنفي کارخانجات صنعت ريخته گري ايران – فروردين ماه 1392

 

2- شرکت در کارگاه هاي آموزشي خارج از کشور :

 

          Productivity And Cost Reduction In Blasting       کشور فرانسه

          Air Blasting Advanced System      شرکت Eder strahltechnick کشور اتريش

       13th MFN Asian Shot Peening Workshop  - کشور سنگاپور-2013

 

3- ارائه و چاپ مقالات مختلف در مجلات و کنفرانسهای علمی

 

4- برگزاري کارگاه هاي آموزشي متعدد در محل شرکتهای مشتریان

 

5- بازديد و ارائه مشاوره فني

 

 

 

 

© کلیه امور مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت فرآورده‌هاي فولادي می باشد.

 

طراحی  : گروه هزاره