شرکت فرآورده های فولادی

شرکت فرآورده های فولادی

شرکت فرآورده‌های فولادی با هدف تولید مواد ساینده صنعتی فعالیت خویش را از سال 1375 آغاز نمود. از همان ابتدای امر دستیابی به بازارهای وسیعتر و تبدیل نمودن شرکت به تأمین کننده عمده و اصلی انواع محصولات مورد نیاز صنعت شات بلاست سرلوحه فعالیتهای این شرکت محسوب می گشت. لذا اگرچه محصولات این شرکت در ابتدای تاسیس تنهاشامل انواع ساچمه های فولادی بود. اما با گسترش صنعت کشور و نیاز وسیع صنعت به محصولات مختلف مصرفی در صنعت شات بلاست، تحقیق و فعالیت در خصوص تولید انواع محصولات ساینده و نیز قطعات یدکی انواع دستگاه های  شات بلاست در این شرکت آغاز گشت و پس از مدت کوتاهی، با تلاش مدیریت و کارشناسان، این شرکت موفق گردید تا تولید انواع گریت فولادی ،محصولات کات وایر ،توربین و قطعات ضد سایش مصرفی در دستگاه شات بلاست را نیز جزو محصولات تولیدی خود قرار دهد.
کسب استاندارد ISO 9001 در سال 1389 ، صادرات محصولات ساچمه،گریت و قطعات ضد سایش به شرکتهای معتبر اروپایی و آسیایی و نیز چاپ و انتشار کتاب  " مقدمه ای بر شات بلاست و شات پینینگ" با همکاری انجمن صنفی کارخانجات صنعت ریخته گری ایران از افتخارات دیگر این شرکت در عرصه علمی و عملی محسوب می گردد.
محصولات:
هم اکنون این شرکت به عنوان بزرگترین و مهمترین تولید کننده مواد ساینده در کشور محسوب شده و در زمینه های زیر مشغول به فعالیت می باشد:
 
1- تولید انواع ساچمه های فولادی پرکربن (مارتنزیتی)در اندازه و سختی های متفاوت مطابق با استاندارهای بین المللی
2- تولید انواع گریت فولادی در اندازه و سختی های متفاوت مطابق با استاندارهای بین المللی
3- تولید کات وایر مطابق با استاندارهای بین المللی
4- تولید انواع قطعات یدکی ضد سایش توربینهای متداول و نام آشنای صنعت همچون wheelabrator ،George Fisher،  Bmd، Disa ،  Pangborn،   Gietart، OMSG  و....
5-  تولید انواع قطعات یدکی، صفحات محافظ و قطعات ضد سایش کابین دستگاه های شات بلاست  مطابق با استانداردهای بین المللی و از جنس  چدن ضد سایش آلیاژی (مطابق با استاندارد ASTM  A532)
6-  تولید انواع توربین های دستگاه شات بلاست
واحدهای تولیدی و تجهیزات:
1-   ریخته گری:
واحد ریخته گری این شرکت با بهره گیری ازکوره های القایی ذوب و روش ریخته گری با ماسه (روش CO2) ، تولید کننده انواع ساچمه و قطعات مختلف دستگاه های شات بلاست می باشد. آنالیز مذاب مطابق با استانداردهای بین الملی بوده و با استفاده از دستگاه اسپکترومتر بصورت دقیق   کنترل می گردد. 
2-   تمام کاری، عملیات حرارتی و ماشینکاری :
پس از ریخته گری، انواع قطعات جهت تمامکاری تحت عملیات شات بلاست و ماشینکاری  قرار گرفته و در نهایت انواع ساچمه، گریت و قطعات ضد سایش با استفاده از انواع کوره های عملیات حرارتی تونلی، دوار، اتاقکی و حمام نمک مطابق با استانداردهای تعریف شده مشتری وبا سختی مناسب تولید می گردند.
3-   آزمایشگاه وکنترل کیفیت:
واحد کنترل کیفیت شرکت فرآورده‌های فولادی با بهره گیری از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی همچون(کوانتومتر، میکروسختی سنج، تجهیزات متالوگرافی و... ) ناظر بر کلیه مراحل تولید بوده و تضمین کننده کیفیت مطلوب محصولات شرکت می باشد.
4-   آموزش و مشاوره فنی:
با توجه به اهمیت آموزشهای علمی - کاربردی و نقش آن در کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری سیستم ها و پس ازکسب چندین سال تجربه و و بررسی مشکلات مشتریان، هم اکنون واحد آموزش و مشاوره فنی شرکت فرآورده های فولادی  به عنوان زیر مجموعه ای از واحد فروش این شرکت مشغول به فعالیت و پاسخگویی به مشتریان محترم خود می باشد. لیست برخی از فعالیتهای این واحد به شرح زیر می باشد:
1 - چاپ و انتشار کتاب" مقدمه ای بر شات بلاست و شات پینینگ " با همکاری انجمن صنفی کارخانجات صنعت ریخته گری ایران – فروردین ماه 1392
2- شرکت در کارگاه های آموزشی خارج از کشور :
          Productivity And Cost Reduction In Blasting     –  کشور فرانسه
          Air Blasting Advanced System     – شرکت Eder strahltechnick – کشور اتریش
       13th MFN Asian Shot Peening Workshop  - کشور سنگاپور-2013
3- ارائه و چاپ مقالات مختلف در مجلات و کنفرانسهای علمی
4- برگزاری کارگاه های آموزشی متعدد در محل شرکتهای مشتریان
5- بازدید و ارائه مشاوره فنی
main